Vůdce ♦ 1. kapitola [píše daily-dornan]

24. září 2015 v 20:02 | © tvshows-ff |  50SOG - Vůdce
film Fifty Shades of Grey ♦ Vůdce ♦ 1. kapitola ♦ píše daily-dornan ♦

Na začátku května mi zjistily, že mám špatné srdce. Proto jsem nechodila pomalu do školy, když jsem byla pořád v nemocnici. Buď mi dělali EKG, nebo jsem byla na přístroji, který mi měřil přes celý den tep srdce. Když ani tohle nepomohlo, doktoři se rozhodli, že mi zkusí dát jiný přístroj. Holter vypadal jako chobotnice. Přísavky, které mi nalepily na tělo s malou krabičkou, kterou jsem nosila stále při sobě a musela hlídat, aby se přísavka neodlepila. Pokud by se odlepila, tak by to začalo pípat.
Proto mi chyběli hodiny a neprošla jsem k závěrkám. Díky bohu, že jsem byla tak statečná a všechno si dohnala. V září to bylo kritické. První závěrky byli hned druhého září a já se nemohla na ně vůbec soustředit. Dokonce jsem čtyři dny před tím onemocnělo. Máma mi říkala, že to mohlo být z nervů. Ani bych se jí nedivila, kdyby měla pravdu. Mám kamarádku, která dělala minulí rok závěrky a zkolabovala. Ale zpátky ke mně. Když jsem udělala písemné, byli na řadě praktické. To jsem sice nezískala tolik bodů, ale dostala jsem celkovou známku dvojku. Poslední závěrečná zkouška byla ústní. Na ústních jsem si vylosovala otázku, která mi rozhodovala o budoucím životě. Díky bohu, že jsem si vytáhla zrovna lehkou. Bylo nás celkem dvanáct a všichni jsme závěrky zvládli a v ten den se mi život změnil…..

První den v nové třídě byl pro mě zvláštní. Nebyla jsem si vůbec jistá tím, co mě vůbec čeká. Kate, která mi držela místo se už sblížila s ostatními a mohla mě v klidu ujistit, že nejsou tak hrozní jak vypadají.
"Máš toho co dohánět, ale neboj se, já ti s tím pomůžu." Řekla mi a já se na ní usmála. Vytáhla jsem si z batohu jeden sešit, do kterého jsem si právě zapisovala všechny zápisy, než si pořídím ostatní. První hodina bylo účetnictví. Vůbec jsem nevěděla, co se po mě chce. Byla jsem jak v Alenka v říši divů. Proto jsem se řídila radou, být stále potichu aby si mě nikdo nevšiml.
"Má ještě někdo přijít?" zeptala jsem se Kate a ona se pousmála.
"Má přijít ještě jeden kluk, ale ten je na nějaké dovolené. Jeho přímení je Grey." Zapřemýšlela jsem, zda nějakého Greye neznám.
"Grey? Nemá náhodou společnost? Taková ta velká budova co je tady v Seatlu?" jiný Grey mě vážně nenapadal. Kate přikývla.
"Na co chodí do školy?" Přece když někdo podniká a je milionář tak nemusí chodit do školy.
"Budova je jeho rodičů. Právě až si udělá maturitu, tak mu tu budovu předají." Vysvětlila mi a já přikývla. Takže ve třídě bude někdo, kdo už něco dokázal. Učitelka zrovna začala diktovat zápis a já na Greye ani nepomyslela.

Dnešek byl tak strašně dlouhý. Přijde mi, že jsem ve škole strávila mládí. Hodiny, které se vlekli a vlekli mě zabíjeli. Nejhorší bylo snad účetnictví. Šíleně jsem nevěděla, o co se jedná a ani jak se to mám naučit. Kate byla moje spolubydlící a snažila se mě to naučit. Bylo to marné. Neměla jsem k tomu žádný cit. Týden utekl a já měla větší sebevědomí, když jsem vcházela do třídy. Sedla jsem si na své místo a vytahovala si sešity na hodinu. Kate dneska musela na promoci. Takže mě tu nechala samotnou. Zazvonilo na hodinu a po několika sekundách přišla učitelka. Opakovali jsme látku, ze které budeme příště psát. Ekonomika mi šla. Věděla jsem, že se na ní nemusím ani učit.
Ozvalo se zaklepáni na dveře až to se mnou trhlo. Ze dveří se vynořil kluk. Možná to je ten, který byl na dovolené, protože ostatní kluky z naší třídy jsem si pamatovala. Nová tvář se pousmála, až šli vidět jeho bílé zoubky. Byl slušně oblečený a ani nebyl tak opálený. Třeba nebyl někde u moře.
"Dobrý den." Pozdravil slušně.
"Vy jste Grey?" zeptala se a podívala se na něho přes svoje kulaté brýle.
"Ano." Nepouštěl z učitelky oči a stále se usmíval.
"Posaď se, až budeš mít dneska třídní tak ti dá papíry na vyplnění." Podívala se zpět do svých papírů a Grey se rozhlížel po třídě. Narazil na mě. Byla jsem druhá, která měla vedle sebe místo. Jako slušně vychovaná jsem si oddělala batoh ze židle, aby se mohl usadit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | E-mail | Web | 5. října 2015 v 21:13 | Reagovat

zaujímavé :D :D myslím že som ešte nečítala žiadne FF na tému Fifty Shades a toto je rozhodne zaujímavé.. také iné a zatiaľ tak veľmi odlišné od kníh a filmu :D :D nasadila si naozaj vysokú latku :D :D už sa teším na pokračovanie :D :D vlastne si idem hned prečítať dvojku :D :D

2 sorry za kritiku sorry za kritiku | 16. října 2015 v 2:04 | Reagovat

Text je velmi originální to se ti musí nechat, ale než něco zveřejníš měla by sis to po sobě zkontrolovat "hodiny se vlekli" vážně? Jinak absolutně skvělý nápad zařadit toto téma do školy. Jako lektorka kreativního psaní bych toto dílko ráda představila svým žákům jestli mi to dovolíš. Máš talent a určitě pokračuj, ráda si přečtu i tvoji další tvorbu :)

3 daily-dornan daily-dornan | Web | 18. října 2015 v 14:55 | Reagovat

Sem napište komentář

[2]: určitě můžeš :) děkuji za kritiku moc si toho vážím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.